Eko konkurs dla szkół i przedszkoli

19.04.2022

Wycieczka do zakładu przetwarzania Maya Victory, lodówka z recyklingu przerobiona na bibliotekę oraz książki ekologiczne, to tylko niektóre nagrody, które mogą zdobyć uczniowie klas 1-8 w konkursie organizowanym wspólnie z Gminą Starogard Gdański, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Konkurs potrwa od 12 do 28 kwietnia.

– Dbałość o środowisko naturalne to jedno z priorytetowych działań Gminy, dlatego chcemy edukować naszych mieszkańców od najmłodszych lat, pokazując, że łatwo jest być eko. Realizowanie praktycznych warsztatów oraz dostarczanie oryginalnych materiałów edukacyjnych przez Fundację Odzyskaj Środowisko to także dowód na to, że nowoczesna edukacja ekologiczna może być ciekawą przygodą. Zachęcam wszystkich naszych uczniów do udziału w konkursie – zaprasza Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Zadania konkursowe podzielone zostały według kategorii wiekowych. Przedszkolaki zmierzą się z zadaniem narysowania swojej miejscowości tak, by pokazać jak Gmina dba o przyrodę. Uczniowie klas I-III sprawdzą się w roli artystów-designerów tworząc makietę Gminy w nurcie trash art. Z kolei uczniowie klas IV-VIII będą mieli za zadanie nakręcić krótki film promujący działania ekologiczne Gminy.

Oprócz konkursu, szkoły i przedszkola z terenu Gminy Starogard Gdański otrzymają specjalny pakiet materiałów edukacyjnych, w tym scenariusz lekcji o selektywnej zbiórce elektrośmieci.

– Działamy poza schematem, pokazując praktyczny wymiar recyklingu. Unikatowe zajęcia w nurcie trash art, zabawy i gry ekologiczne oraz wycieczka do profesjonalnego zakładu przetwarzania Maya Victory pokazują, jak wygląda recykling w praktyce. Dzieci i młodzież nie tylko usłyszą, dlaczego selektywna zbiórka jest ważna, ale zobaczą jej praktyczną odsłonę – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie Szkolne Centrum Recyklingu oraz w regulaminie dostępnym w załączniku. 

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

Zrób porządek, oddaj elektrośmieci

18.05.2023

20 maja, przy ul. Rycerskiej 1, mieszkańcy gminy Starogard Gdański będą mogli oddać zużytą pralkę, lodówkę,[…]

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w 2023r.

17.04.2023

Informujemy, że odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne zostaną odebrane we wrześniu[…]

Więcej

Harmonogram ”wystawek” 2022r.

01.08.2022

Odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych odbędzie się w tym roku[…]

Więcej