Zmiana formularzy deklaracji

21.04.2020

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 21 kwietnia 2020 r. deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy składać na nowym formularzu deklaracji.

Zmianie uległ formularz ST – 1 – Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz formularz ST-Z Załącznik do deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – składany w przypadku współwłasności.

Stawki opłaty oraz wysokość ulgi z tytułu kompostowania bioodpadów w budynkach jednorodzinnych, pozostają niezmienione.

Osoby, które złożyły deklaracje przed dniem 21 kwietnia 2020 r., nie są zobowiązane do ponownego złożenia deklaracji na nowych wzorach.

Grafika pochodzi z Pressfoto / Freepik

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz odzieży i tekstyliów

22.05.2026

Informujemy, że w czerwcu 2026 r. na terenie Gminy Starogard Gdański odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych,[…]

Więcej

Majówka w Grodzisku Owidz

29.04.2026
Więcej

Wielki Finał Zbiórki Zużytego Oleju – Wspieraj Szkoły i Zdobądź Nagrody!

20.03.2026

Drodzy Mieszkańcy Gminy Starogard Gdański! To już ostatnia prosta! Zbliża się wielki finał ogólnopolskiej zbiórki zużytego[…]

Więcej