Wyniki konkursu ekoLOGICZNA Gmina

16.05.2022

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Starogard Gdański zakończyli zmagania w konkursie ekologicznym dedykowanym dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych z jej terenu.Przedszkolaki zmierzyły się z zadaniem przygotowania wystaw ekologicznych plakatów, uczniowie szkół podstawowych, w zależności od kategorii wiekowej, tworzyli makiety gminy w nurcie trash-art lub nagrywali eko-filmy. Kto okazał się najlepszy? Komisja konkursowa wcale nie miała łatwego zadania.

Do konkursu zgłoszono w sumie kilkadziesiąt prac, co świadczy o tym, jak bardzo ciekawe i aktualne są zagadnienia recyklingu. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkola zdobyło Przedszkole Publiczne w Kokoszkowach, w kategorii uczniów klas I-III najlepsza okazała się być Publiczna Podstawowa w Jabłowie, w kategorii najstarszej – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim.

 Na zwycięzców czekają m.in. karmniki ReBird zaprojektowane i wykonane przez artystę-designera Przemysława Suligę, które posiadają elementy pochodzące z recyklingu komputerów i laptopów. Zaskoczeniem z pewnością będzie lodówka kapitalnie przerobiona na bibliotekę.  Nagroda specjalna to wycieczka do profesjonalnego zakładu przetwarzania Maya Victory w Bogumiłowie. Tam na uczniów czeka jedna z najnowocześniejszych instalacji do przetwarzania zużytych źródeł światła. Wśród atrakcji będzie można m.in. dotknąć szkła, które nie kaleczy, a także zobaczyć, jak w praktyce wygląda recykling świetlówek.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci przez Gminę Starogard Gdański, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

UWAGA! ODBIÓR GABARYTÓW

30.08.2023

Informujemy, że najbliższa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Starogard Gdański odbędzie się we wrześniu 2023[…]

Więcej

Eco harmonogram – darmowa aplikacja mobilna

03.07.2023

Oddajemy do Państwa dyspozycji darmową aplikację mobilną Eco harmonogram. Narzędzie to wspomaga mieszkańców, wyszukując harmonogram wywozu[…]

Więcej

”Czyste Kociewie” nowy odbiorca odpadów komunalnych

03.07.2023

Spółka ” Czyste Kociewie” od 3 lipca 2023 r. rozpoczęła odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy[…]

Więcej