Wyniki konkursu ekoLOGICZNA Gmina

16.05.2022

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Starogard Gdański zakończyli zmagania w konkursie ekologicznym dedykowanym dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych z jej terenu.Przedszkolaki zmierzyły się z zadaniem przygotowania wystaw ekologicznych plakatów, uczniowie szkół podstawowych, w zależności od kategorii wiekowej, tworzyli makiety gminy w nurcie trash-art lub nagrywali eko-filmy. Kto okazał się najlepszy? Komisja konkursowa wcale nie miała łatwego zadania.

Do konkursu zgłoszono w sumie kilkadziesiąt prac, co świadczy o tym, jak bardzo ciekawe i aktualne są zagadnienia recyklingu. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkola zdobyło Przedszkole Publiczne w Kokoszkowach, w kategorii uczniów klas I-III najlepsza okazała się być Publiczna Podstawowa w Jabłowie, w kategorii najstarszej – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim.

 Na zwycięzców czekają m.in. karmniki ReBird zaprojektowane i wykonane przez artystę-designera Przemysława Suligę, które posiadają elementy pochodzące z recyklingu komputerów i laptopów. Zaskoczeniem z pewnością będzie lodówka kapitalnie przerobiona na bibliotekę.  Nagroda specjalna to wycieczka do profesjonalnego zakładu przetwarzania Maya Victory w Bogumiłowie. Tam na uczniów czeka jedna z najnowocześniejszych instalacji do przetwarzania zużytych źródeł światła. Wśród atrakcji będzie można m.in. dotknąć szkła, które nie kaleczy, a także zobaczyć, jak w praktyce wygląda recykling świetlówek.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci przez Gminę Starogard Gdański, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW !!

30.04.2024

Mieszkańcy rejonu 7 i 8 , (tj: Ciecholewy, Janin, Siwiałka, Trzcińsk, Klonówka, Kolincz, Rywałd) informujemy o[…]

Więcej

UWAGA!

12.02.2024

MIESZKAŃCY OS. POLANKA W ROKOCINIE PROSIMY O KORZYSTANIE Z PODSTAWIONYCH POJEMNIKÓW ZBIORCZYCH NA ODPADY. O ZMIANACH[…]

Więcej

Czy złożyłeś już sprawozdanie?

27.12.2023

Przypominamy o złożeniu sprawozdań o ilości odpadów frakcji „ BIO ‘’ poddanych kompostowaniu w roku 2023.[…]

Więcej