Czy złożyłeś już sprawozdanie?

01.12.2021

Przypominamy o powinności składania sprawozdań o ilości odpadów frakcji „ BIO ‘’ poddanych kompostowaniu w roku 2021.

Uprzejmie prosimy właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy składając deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, deklarowali, że posiadają przydomowy kompostowani i kompostują w nim bioodpady stanowiące odpady komunalne,  o składanie sprawozdań o ilości odpadów poddanych kompostowaniu w roku 2021.

Sprawozdania należy składać do 31 stycznia 2022 r. osobiście w Urzędzie Gminy, za pośrednictwem operatora pocztowego albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej na platformie ePUAP. Formularz sprawozdania dostępny jest w zakładce „ Informacje’’.

Uzyskane w ten sposób dane posłużą do przygotowania zbiorczych zestawień o ilości wytwarzanych odpadów oraz do organizacji systemu gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy.

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

UWAGA! ODBIÓR GABARYTÓW

30.08.2023

Informujemy, że najbliższa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Starogard Gdański odbędzie się we wrześniu 2023[…]

Więcej

Eco harmonogram – darmowa aplikacja mobilna

03.07.2023

Oddajemy do Państwa dyspozycji darmową aplikację mobilną Eco harmonogram. Narzędzie to wspomaga mieszkańców, wyszukując harmonogram wywozu[…]

Więcej

”Czyste Kociewie” nowy odbiorca odpadów komunalnych

03.07.2023

Spółka ” Czyste Kociewie” od 3 lipca 2023 r. rozpoczęła odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy[…]

Więcej