Zasady odbioru odpadów komunalnych

19.11.2020

Uprzejmie przypominamy o obowiązku przygotowania odpadów komunalnych do ich odbioru w następujący sposób:

1. Pojemniki/worki do gromadzenia odpadów komunalnych na nieruchomości należy umieścić w miejscu wyodrębnionym umożliwiającym segregację odpadów, dostępnym dla pracowników odbierających odpady komunalne od strony drogi dojazdowej, bez konieczności otwierania bram i wchodzenia na teren nieruchomości.

2. W przypadku braku wyodrębnionego miejsca pojemniki/worki należy wystawiać w dniu odbioru odpadów na chodnik lub w pasie drogowym przed wejściem na teren nieruchomości lub w innym miejscu (uzgodnionym) przy trasie dojazdowej samochodów wywożących odpady.

3. W przypadku, gdy niemożliwym jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca gromadzenia odpadów na terenie własnej nieruchomości, ze względu na brak możliwości spełnienia wymagań zawartych w obowiązujących przepisach, właściciel tej nieruchomości zobowiązany jest do zapewnienia usytuowania pojemników na terenie innej nieruchomości, na zasadach uzgodnionych z jej właścicielem w formie pisemnej.

Zbiórka odpadów komunalnych następuje w dniu wskazanym w harmonogramie  od godz. 6.00. Prosimy, aby pojemniki/ worki zawierające odpady komunalne były dostępne dla pracowników przedsiębiorcy upoważnionego do ich odbioru, od godz. 6.00 dnia wskazanego w harmonogramie.

Odpady komunalne, które nie zostaną przygotowane w wyżej opisany sposób, będą odebrane w kolejnym terminie wskazanym w harmonogramie.

Do kosza, nie do lasu!

Widzisz, że ktoś wyrzuca odpady w lesie,
zadzwoń na numer alarmowy!

997

Komunikaty

UWAGA! ODBIÓR GABARYTÓW

30.08.2023

Informujemy, że najbliższa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Starogard Gdański odbędzie się we wrześniu 2023[…]

Więcej

Eco harmonogram – darmowa aplikacja mobilna

03.07.2023

Oddajemy do Państwa dyspozycji darmową aplikację mobilną Eco harmonogram. Narzędzie to wspomaga mieszkańców, wyszukując harmonogram wywozu[…]

Więcej

”Czyste Kociewie” nowy odbiorca odpadów komunalnych

03.07.2023

Spółka ” Czyste Kociewie” od 3 lipca 2023 r. rozpoczęła odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy[…]

Więcej